معرفی نویسندگان و شاعران

رضا امیرخانی

۴.۳/۵ - (۳ امتیاز)

امیر خانی نویسنده‌ی جوان و صاحب سبک ایرانی متولد۱۳۵۲ در تهران است. در سالهای فعلی، طرفداران بسیاری از بین خوانندگان کتابدوست و کتابخوان پیدا کرده است.

رمانهای زیبای ارمیا، منِ او، قیدار، بیوتن و کتاب تازه چاپ شده‌ی رهش، امیرخانی را از نویسندگان معمولی و پاورقی نویس کتابهای بی سروته متمایز کرد. و در عرصه‌ی رمانهای فعلی/ غوغا به پا کرد تا خواننده‌ی اهل ادب به نسل کنونی نویسندگان امیدوار شود.

یک ابر قهرمان واقعی در بین نوشته‌های امیرخانی خودنمایی می کند که بازگو کننده‌ی قهرمان‌های اساطیری روزگاران کهن است. همچنین قهرمانان سالهای نزدیک کشورمان. در قیدار شخصیت‌ها یادآور شخصیت بارز جهان پهلوان تختی اند و همین مسئله کتاب قیدار را جلوه‌ی تازه بخشیده است.

رضا امیرخانی همچنین تناقضات عصر حاضر را با ترفندهای داستانی خاص خود، به تصویر می کشد.

در کتاب رهش تناقضات نماهای ساختمان سازی کنونی و نیز ایرادات توسعه‌ی شهری در تهران را با نگاه نقادانه به رشته‌ی تحریر در آورده است. امیرخانی برای رهش، جایزه‌ی ادبی جلال آل احمد را در سال۹۷ بدست آورد. با نثر رضا امیرخانی به مراتب خواننده‌ای آگاه خواهید شد که نه تنها شما را با مطالب سرگرم کننده و جذاب ، آشنا می کند؛ بلکه با نگاهی انتقادی و متفاوت ذهنتان را آماده‌ی پذیرش مسائل مختلف خواهد کرد. امیرخانی خودش را نویسنده‌ی انقلاب اسلامی می داند. انصاف این است که رنگ و بوی مظاهر اسلامی و انقلابی در آثار او جلوه‌ی بسیار دارد.

تصویرسازی و توصیفات زیبا، زبان ساده و گیرا، نگاه انتقادگر و کنکاش طلب از ویژگی‌های آثار اوست؛ اما شاید بتوان گفت فلش بک‌های استثنایی امیرخانی مهمترین خصیصه‌ی آثار اوست. او بیشتر از ۲۰سال است که می نویسد و این دوران شایسته‌ی نویسنده‌ای پرتلاش و الهام بخش چون اوست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا