متفرقه

تختخوابت را مرتب کن

تختخوابت را مرتب کن ، عنوان کتابی است که طی دو سه سال اخیر از بهترین کتاب های بازار نشر به حساب می آید . ژنرال ویلیام اچ. مک ریون نویسنده‌ی این کتاب تجربیات ۳۷ ساله‌اش را در این نگارش جمع کرده است .

معرفی نویسنده :

نویسنده ، با یادآوری مسائل و موضوعات به ظاهر کوچک اما فوق العاده کاربردی ، آغاز می‌شود . دریاسالار ویلیام مک ریون ، معتقد است این نکات ریز و کاربردی می‌تواند زندگی شما را تغییر دهد . حتی از آن فراتر می رود و می نویسد می تواند دنیا را متحول کند .

مک ریون ، سالهای زیادی به عنوان سرباز ، فرمانده ، ژنرال و دریاسالار خدمت کرده است . این نویسنده‌ی امریکایی تجربیات سالها سختی و شیرینی و تلخی را در قالب این کتاب کوچک عرضه می‌کند. ما با یک نظریه پرداز کم تجربه روبرو نیستیم . بلکه با مردی روبروییم که لحظه به لحظه آنچه را که می نویسد درک کرده است .

ژنرال ویلیام مک ریون

مرتب کردن تخت خواب ، یک اصل ساده و پیش افتاده به نظر می رسد . اما نکات شگفت زیادی در دل خود دارد . ژنرال مک ریون معتقد است اولین قدم تحول از تخت خواب شروع می‌شود ‌.

اگر می‌خواهید زندگی‌تان و شاید جهان‌تان را تغییر دهید ؛ اول از مرتب کردن تخت خوابتان شروع کنید .

تختخوابت را مرتب کن

این کتاب ، به شما ثابت می کند که وقتی از یک کار ساده روزتان را شروع کنید می توانید بقیه روز را با انرژی بیشتری ادامه دهید .

تختخوابت را مرتب کن :

اولین کاری که هر فرد بعد از بیدار شدن از خواب باید انجام دهد ، مرتب کردن تخت خواب است . چرا ؟ چون همین موضوع به ظاهر ساده ، وقت کمی از شما می گیرد . اما ادامه‌ی روز ، شما با دید مثبت و تلاش بیشتر اهدافتان را دنبال می کنید .

شاید خنده‌دار به نظر بیاید ! ولی این موضوع می‌تواند جهان شما را متحول کند . دلیل آن ساده است ! شما باید روزتان را با کارهای کوچک شروع کنید . اگر به انجام کارهای کوچک که وقت کمی از شما می گیرد اهتمام داشته باشید ، به کارهای بزرگ بیشتر اهمیت می‌دهید .

تختخوابت را مرتب کن ، دنیا را از دید اصول ساده اما کاربردی می نگرد . ژنرال مک ریون ، این اصل را که انسان می تواند سختی‌های فراوان را تحمل کند و به نتایج عالی برسد از همین جا بیان می کند . خود این ژنرال امریکایی ، رنج و مشقتی وصف ناپذیر را تحمل می کند تا در نیروی دریایی استخدام شود .

اقدام به کار گروهی :

تختخوابت را مرتب کن در اصل بعدی می‌گوید . شما نمی‌توانید همه‌ی کارها را به تنهایی انجام دهید . زیرا که برای موفقیت به کمک دیگران نیاز دارید . انسان‌ها برای یکدیگر به منزله‌ی دو کفه‌ی ترازو هستند . وقتی تعادلی بین دو کفه وجود نداشته باشد ، انتظار موفقیت بیهوده است . در کار گروهی تلاش همه‌ی اعضا مفید است . و کم کاری هر کدام بر نتیجه نهایی تاثیر مستقیم دارد .

موفقیت شما به همکاری با دیگران بستگی دارد .


بهترین راه برای ارتباط مفید با افراد به قلبشان بستگی دارد . شما با ارتباط مناسب ، به موفقیت می رسید . چون گشادگی قلب انسان‌ها و فکر بلندشان برای روحیه‌ی شما تاثیرگذار است .

سایز کفش‌های غواصی مهم نیست این وسعت قلب انسان است که اهمیت دارد .

نتیجه گیری :

این کتاب به بررسی زندگی از دیدگاه یک کهنه سرباز می پردازد . شما از همه جنبه‌های این کتاب به راحتی قواعد کنار آمدن با زندگی را می آموزید . نباید تسلیم شوید . نباید در برابر مشکلات ناامید باشید . هر وقت این دو مورد را در زندگی عملی کنید بلاشک موفقید . پس تلاش کنید و تجربیات دریاسالار مک ریون نهایت استفاده را بکنید .

دانلود کتاب تختخوابت را مرتب کن

ازینجا می تونید اقدام به دانلود کتاب ” تختخوابت را مرتب کن ”  بکنید ، بعد از کلیک به پست مربوطه در کانال ارجاع داده می شوید.

دانلود کتاب تختخوابت را مرتب کن
کانال تلگرام کانال تلگرام

مهناز سپه وند

مهناز سپه وند ، معروف به مه بانو ، ارشد ادبیات .معلم ، شیفته حافظ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن