معرفی و نقد کتاب

صورتت را بشور دختر جان

۴.۲/۵ - (۴ امتیاز)

صورتت را بشور دختر جان نوشته ریچل هالیس نویسنده امریکایی است. این کتاب حاوی مطالب خارق‌العاده‌ای برای یادآوری به دختران و زنان است ، برای کمک به محکم شدن عقاید و اصول شخصی و اجتماعی‌شان در جهت بهتر کردن زندگی . ریچل هالیس معتقد است که با خواندن این کتاب باور به قضاوت های دروغی که می گویند شما چه کسی هستید را کنار گذاشته تا تبدیل به همانی شوید که لیاقتش را دارید.

صورتت را بشور دختر جان خلاصه و معرفی:

این کتاب یکی از پرفروش ترین کتاب های آمازون و نیویورک تایمز است؛ دلیل این موفقیت سادگی و روانی کتاب مورد نظر است . ریچل هالیس زن ۳۵ ساله ای که سه فرزند دارد. زنی پرتلاش و پر انرژی که از زندگی شخصی و شغلی اش راضی به نظر می رسد . این کتاب با نام خودت باش دختر نیز در ایران به چاپ رسیده است . شما در این کتاب به خاطر صمیمیت و شیرین زبانی نویسنده با مطلب عجیب و غریبی روبرو نیستید؛ بلکه با آن کاملاً همزادپنداری کرده ؛ مطالب آن را باور می‌کنید؛ با آن می خندید ؛ از بازگویی تجربیات نویسنده لذت می برید و در نهایت وقتی تمام شد با لب خندان و ذهنی پر از باورهای زیبا کتاب را می بندید.

صورتت را بشور دختر جان در ۲۰ فصل به شما یادآوری می کند با ۲۰ دروغ بزرگ زندگی شخصی خود را سپری کرده اید ؛ پس اگر می خواهید دست از باورهای دروغین خود بردارید ، باید مطالب کتاب را بخوانید؛ به آنها فکر کنید و سعی کنید در زندگی تان به کار گیرید.

دروغ هایی که ریچل هالیس به عنوان نویسنده در کتابش مطرح می‌کند، حرفهای قلمبه سلمبه ای نیست ! همه چیزهایی است که دختران و زنان با آن روبرو شده اند . به جرئت می‌توانم بگویم از بین ۲۰ موردی که ریچل هالیس مطرح کرده است ، ده مورد را تجربه کرده‌ام و گاهی ذهنم بابت آنها مشغول بوده . این که نویسنده خودش و دختران و زنان دیگر را خوب می شناسد و سعی در بزرگنمایی و کوچک نمایی آن چه که هست را ندارد، یکی از مزیت های مهم این کتاب است. من در هیچ کتاب دیگری این همه صداقت و یکرنگی نویسنده را ندیده بودم. ریچل هالیس خودِ خودش است. بدون ذره‌ای تملق و دورویی . سادگی و صمیمیت کتاب از همان ابتدای مقدمه به منِ خواننده القا می شود.

هی دختر ها سلام !

این نامه سرگشاده بزرگ من است. قسمتی که در آن به شما همه آن چیزهایی را می‌گویند که امیدوارم در حین خواندن کتاب متوجه آنها شوید.

مقدمه‌ی کتاب صورتت را بشور دخترجان

صورتت را بشور دختر جان به شما یاد می دهد که خودتان باشید؛ بدون ذره ای ترس از پذیرفته نشدن . بدون اینکه نگران قضاوت کردن دیگران باشید . این که لذت زندگی را از خود دریغ نکنید و تنها به خاطر کسانی که شما را از دستیابی به آنچه دوست دارید ، منع می‌کنند ، عمر خود را تلف نکنید. همه ما انسان ها نیاز داریم که لحظه به لحظه زندگی مان خرسند باشیم. اگر شرایط و قوانین نوشته و نانوشته در زندگی همه ما وجود دارد که ما از رسیدن به خواسته هایمان دست بکشیم، باید آن را از بین ببریم؛ چون حق ما به عنوان اشرف مخلوقات رسیدن به همه آرزوها و خواسته‌هایمان است.

ریچل هالیس سعی دارد در کتابش همه این موارد را به ما آموزش دهد . برخلاف بسیاری از کتاب‌های روانشناسی دیگر که تنها با انرژی مثبت سعی می‌کنند حال خواننده را خوب کنند و بعد از چند روز اثری از آن انرژی القا شده باقی نمی‌ماند، با زبانی بسیار شیرین و دوست داشتنی نکات کاربردی را به ما یاد میدهد؛ که می تواند سرلوحه‌ی رفتارهای هر زن و دختر قرار بگیرد . او از زندگی شخصی خودش و مشکلات و چالش هایی که با آن روبرو بوده است مثال های واقعی می آورد . راهکار هایی که در زندگی شخصی اش به کار گرفته و موفق شده چالش‌ها و موانع روبرویش را از بین ببرد. راهکارها و پیشنهادهایی که ریچل هالیس به خواننده می دهد ، همان هایی است که بسیاری از ما در زندگی مان به کار گرفته ایم ؛ گاهی حتی پاسخ چالش هایمان را در آستین داشته ایم اما خیام‌وار ازانجام آن چشم‌پوشی کرده ایم…!

من داستان های بسیار دردناک را از زندگی خودم برایتان تعریف کردم که صحبت کردن راجع به هیچکدامشان برایم راحت نبوده است . فقط به این امید با دوستانی که مشکل مشابه من داشتند همزادپنداری کنم. من همچنین راه و روش هایی که باعث شد خودم را مجبور کنم تا به هدفم برسم را نیز برای شما بازگو کرده ام ..‌ اما چیزی که واضح است همه آنها موجب پیشرفت من شده اند و خانم های عزیز ! موضوع رسیدن به رویاهای تان نیست ؛ موضوع تبدیل شدن به فردی است که دوست دارید باشید.

فصل ششم : دروغِ نه جواب نهایی است .

صورتت را بشور دختر جان یا خودت باش دختر نکات بسیار جذاب زیبا و خواندنی دارد . تنها ایرادی که می‌توانم به این کتاب بگیرم این است که برای همه‌ی دختران از هر سن و سالی توصیه نمی شود . در فصل هفتم از این کتاب با نکات بی پرده‌ای درباره رابطه جنسی روبرو می شویم که برای دخترانی که هنوز وارد مرحله ای از بلوغ فکری نشده اند، توصیه نمی‌شود. در کل کتاب سرشار از حس دوستی و خیرخواهی نویسنده برای کمک به زنان و دخترانی است که می‌خواهند مسیر زندگی شخصی و شغلی‌شان را خودشان تعیین کنند. پیشنهاد می کنم این کتاب خوب را بخوانید و برداشت های جذاب تان را با ما به اشتراک بگذارید.

دهکده کتاب

دهکده کتاب معرفی ، نقد و دانلود کتاب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا