معرفی و نقد کتاب

خودت را به فنا نده ؛ اثر گری جان بیشاپ

۴.۳/۵ - (۶ امتیاز)

خودت را به فنا نده ، ‌کتابی انگیزشی است از نویسنده و پژوهشگر اسکاتلندی. کتابی که به شما به جای انرژی دادن قدرت عمل کردن را می آموزد.

معرفی نویسنده:

گری جان بیشاپ نویسنده و پژوهشگر حوزه هستی شناسی و پدیده شناسی است . او بر اساس تفکرات فلاسفه ای همچون مارتین هایدگر هانس گئورگ گادامر و ادموند هوسرل بنیان نوعی از فلسفه را به نام فلسفه شهری برپا کرد . نوع مطالب گری جان بیشاپ در کتاب های انگیزشی اش در نظر گرفته می شود روش کار او بسیار ساده و بدون پیچیدگی است به همین دلیل طرفداران زیادی را در دنیا به دست آورده است . برخلاف بسیاری از نویسندگان حوزه کتاب های انگیزشی او معتقد است که صرف انرژی و کنترل ذهن نمی تواند موفقیت را در زندگی شخصی ایجاد نماید بلکه اولین مرحله برای رسیدن به موفقیت اقدام و عمل است . کاری که بیشتر نویسندگان کتابهای انگیزشی تنها از طریق ذهن و قدرت تمرکز انجام می دهند.

خودت را به فنا نده :

کتاب حاضر با وجود کم حجمی راهکارهای عملی زیادی برای خواننده دارد . گری جان بیشاپ در ۹فصل جداگانه به شما یاد می دهد ، برای چه مواردی غمگین باشید و برای چه مواردی اقدام کنید. نکته‌ی جالبی که در ابتدای متن توجه‌ام را جلب کرد، رک گویی نویسنده بود! خیلی راحت توصیه می کند کتابش را نخوانید! چرا؟ چون فکر می کند این کتاب برای کسانی که زودرنج هستند مناسب نیست! همچنین ادعای نویسنده درباره‌ی کتابش که معتقد است:

احتمالاً نیازی نیست که تا ابد سرتان در این کتاب باشد، البته اگر هم این کار را کردید باز هم مشکلی ندارد؛ بنابراین هدف اصلی این است که هر زمان نیاز به تغییر یا اصلاح داشتید و در جایی گیر کرده بودید، می توانید از نکاتی که در این کتاب آموخته اید برای خود استفاده نمایید تا به عنوان یک سکوی پرتاب برای شما عمل نماید.

خودت را به فنا نده

خلاصه کتاب خودت را به فنا نده

شما با نُه فصل مواجه هستید که راهنمای اقدام عملی برای بهتر کردن زندگیتان است. فصل اول به تفاوت موفقیت و شکست و استفاده درست از احساسات ذهنی برای پیدا کردن درهای موفقیت اشاره دارد.

اگر گاهی اوقات در مورد اینکه زندگی چقدر غیرمنصفانه است فکر می کنید، پس طبق همین دیدگاه نیز عمل خواهد کرد و بر اساس تحقیقات به عمل آمده این افکار و اندیشه در درازمدت رفتار شما را نیز تحت تاثیر قرار می دهد.

فصل۱: خودت را به فنا نده

فصل دوم به اشتیاق داشتن برای همه‌ی اموری که برایمان هدف محسوب می شود، توصیه می کند.

بعضی از اهداف با واقعیت زندگی ما مرتبط نیستند و جور در نمی آیند نه اشتباه نمی کنم می خواهم به تمام آرزوهایی که در سر دارم برسم و به اهدافی که غیر ممکن هست نیز دست پیدا کنم۰

فصل ۲: من مشتاق هستم

فصل سوم مصمم بودن برای پیروزی و اینکه هدف گذاری و برنامه ریزی چقدر مهم است‌ .

شما قهرمان هستید و مرحله به مرحله به فردی شکست ناپذیر تبدیل شده و به هدف های تان را یکی پس از دیگری دست یافته اید و ذهنتان را آن طور درست کرده اید زیرا به هر چیزی که فکر کنید خواهید رسید.

فصل ۳: من برای پیروزی مصمم هستم

فصل چهارم خودباوری اینکه از پس برنامه ای که دنبال می کنید بر می آیید .

واقعیت این است که موقعیت های منفی که در زندگی من تجربه می کنیم به ندرت شامل یک مسئله می شوند و مانند یک سم شیمیایی به تمام زندگی مان نفوذ می کنند و تمام جنبه های آن را در بر می گیرد.

فصل ۴: من از پسش برمی آیم!

فصل پنجم پذیرش اتفاقات و استعدادها و اینکه نسبت به همه چیز بی اطمینان باشیم تا اینکه فرصتهای مناسب را به دست بیاوریم.

به یاد داشته باشید که تمام موفقیت ها ،تمام تجربیات ، همه چیزهایی که همیشه به آنها احتیاج دارید و آرزویش را داشته اید ، در سرزمین بی اطمینانی در انتظار شما هستند.

فصل ۵: اتفاق‌ها را بپذیر
گری جان بیشاپ

فصل ششم به مبحث مهم اقدام عملی و اینکه ما حاصل افکارمان نیستیم ،بلکه حاصل اعمال و اقداماتمان هستیم می پردازد .

شما با افکاری که در سر دارید تعریف نمی شوید ؛ بلکه همان چیزی هستید که انجام می دهید ، در واقع شما اعمال تان هستید.

فصل ۶: اعمال نه افکار

فصل هفتم مصمم بودن برای تقویت اراده و باور کردن رویاهایی که در سر دارید .

تبدیل به شخصی شوید که اگر تمام داشته هایش را از دست بدهد باز هم دست پیشرفت و نیمه دارد جواب همیشه بیرون از منطقه امنی است که برای خودتان درست کرده اید و تنها باید بروید و آن را پیدا کنید.

فصل ۷: من مصمم هستم

فصل هشتم به منتظر نبودن برای اتفاقی خاص و پذیرش هر اتفاق جدیدی اشاره دارد .

چیزی که ما خودمان متوجه آن نمی‌شویم این است که دنیایی از انتظارات پنهان و مخفی ایجاد می کنیم. انتظارهای ما مانند شکاف هایی هستند که می‌توانند در دل برنامه ها و الگوهای خوبمان ایجاد شوند و تمام برنامه‌های آن را از پایه نابود کنند.

فصل۸: بی انتظاری!

فصل نهم به کارگیری همه آنچه که از این کتاب آموخته‌ایم . اینکه خودمان را سرزنش نکنیم زیرا روزی خواهیم مرد پس از فکر و خیال رها شویم تا به آزادی ذهنی برای رسیدن به اقدام عملی دست پیدا کنیم.

این موضوع بسیار ساده می باشد که برای بهبود دنیای درونتان، باید در دنیای بیرون شروع کنید و عمل نمایید. پس کمتر فکر و خیال کنید و از ذهنتان خارج شوید و بیشتر تلاش کنید و انجام دهید.

فصل ۹: قدم بعدی چیست؟

این کتاب کوتاه۱۳۴صفحه‌ای یکی از آثار خوب در زمینه‌ی کتاب‌های انگیزشی است . به نظرم چون برخلاف بسیاری دیگر از کتاب های انگیزشی فقط به جنبه ذهن و انرژی حاصل از آن نمی پردازد قابل باور تر و کاربردی تر است. پیشنهاد می کنم این کتاب خوب را بخوانید، از مطالب زیبای آن لذت ببرید و برای ایجاد تغییر در زندگی تان اقدام کنید.

دهکده کتاب

دهکده کتاب معرفی ، نقد و دانلود کتاب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا