معرفی و نقد کتاب

چهار اثر فلورانس اسکاول شین

4.3/5 - (6 امتیاز)

چهار اثر اسم کتابیه که اکثر ما یا خوندیم یا تعریفش رو شنیدم . این کتاب زیبا رو خانم فلورانس اسکاول شین ، نویسنده و مدرس حوزه‌ی متافیزیک نوشتن . ایشون سال‌های زیادی به عنوان مربی متافیزیک تدریس می‌کرد .

چهار اثر فلورانس اسکاول شین مشتق از چهار کتاب :

چهار اثر فلورانس اسکاول شین در واقع از چهار کتاب مختلف تشکیل شده است . چهار کتابی که با فاصله‌ی زمانی چند ساله نوشته شدن . بعد از انتشار به شکل واحد به چاپ رسیدن .

اسکاول شین ، بانوی امریکایی شخصیت بسیار طناز و مهربانی داشت . همین ویژگی‌هارو شما میتونین در کتابشون ببینین و درک کنین . ایشون با هر داستانی که روایت میکنه ، سادگی و بی تکلفی خودش رو به تصویر می‌کشه . همین موضوع از نکات مثبت کتاب چهار اثر به شمار میاد .

بازی زندگی :

چهار اثر فلورانس اسکاول شین ، با کتاب بازی زندگی شروع میشه . این قسمت زندگی رو بازی میدونه و معتقده نباید به خود و دیگران سخت گرفت . چرا ؟ چون زندگی میدون جنگ نیست !

زندگی، یک بازی است ؛ بیشتر مردم زندگی را پیکار می‌انگارند. اما زندگی پیکار نیست، بازی است. زندگی، بازی بزرگ داد و ستد است. زیرا آنچه آدمی بکارد همان را درو خواهد کرد. یعنی هر آنچه از آدمی در سخن یا عمل آشکار شود یا بروز کند به خود او باز خواهد گشت؛ و هر چه بدهد بازخواهد گرفت.

بازی زندگی

چهار اثر به لحاظ انگیزشی ، یه کتاب موفق به حساب میاد . این کتاب با همه‌ی کتابایی که تا حالا خوندین فرق میکنه . شاید مهمترین تفاوتش با کتابای دیگه در معنویتی باشه که تو کل چهار اثر به چشم میخوره . شما فقط یه کتاب صرف در حوزه‌ی متافیزیک نمیخونین ؛ بلکه یه کتاب میخونین که هربار وجود خدا رو تو ذهن و ضمیرتون یادآوری میکنه . خدایی که همه چیز زندگی انسان تو دستشه .

کلام تو همان عصای توست :

چهاراثر فلورانس اسکاول شین در قسمت دوم مربوط هست به کتاب کلام تو همان عصای توست . همه‌ی ما بارها شنیدیم که کلمات مثبت استفاده کنیم . چون تاثیر زیادی در رسیدن به اهدافمون داره .

کلماتی که به کار میبریم به شدت سطح نفوذمون رو در میزان انرژی مثبت یا منفی‌ای که جذب میکنیم بالا میبره . اگرکه سعی ما برای انرژی مثبت باشه ، قطعا امور مثبت وارد زندگیمون میشن . و اگر منفی ، باید منتظر امور منفی ماند !

تنها كسی كه باید دگرگون شود، خودتان هستید؛ خودتان كه دگرگون شوید ، همه‌ی اوضاع و شرایط پیرامون تان نیز دگرگون می شود. فلورانس اسکاول شین

رمز موفقیت :

برای هر کسی در زندگی موفقیت در امور مختلف مهم است . یکی‌ با بدست آوردن پول زیاد ، احساس موفقیت میکنه ؛ دیگری با پیدا کردن شغل مناسب ! برای همه ما بارها پیش اومده که بخوایم با خودمون منطقی صحبت کنیم . منطقی که افکار ما رو در مقابل خودمون قرار میده . این همون چیزی هست که اسکاول شین میخواهد .

هیچ چیزی نباید مانع موفقیت ما باشه . هیچ مانعی نباید برای رسیدن به موفقیت ، راه ما رو سد کنه . این قانون کائنات هست . قانون نانوشته‌ای که مارو به سمت اهدافمون نزدیک میکنه.

معنویت رمز موفقیت :

در چهار اثر فلورانس اسکاول شین توکل داشتن به خدا جاریه . این معنویت ساده و صمیمی اسکاول شین میتونه راهگشای خیلی از امور خوانندگان باشه .

خدا به زمان نیاز ندارد و هرگز دیر نمیکند .

فلورانس اسکاول شین

بسیاری از جملات کتاب چهار اثر فلورانس اسکاول شین تاکیدی ان . شما باید بارها و بارها بخونین و بهش فکر کنین تا تاثیرش رو ببینین . پایان هر فصل از کتاب چهار اثر ، جملات کلیدی ای وجود داره که به خواننده میتونه کمک شایانی بکنه .

پس اندیشه اصلی که مانع موفقیت می‌شود را پیدا کن . البته ممکن است بیش از یک اندیشه باشد . این گونه چوب‌های موفقیت تو که از خوشحالی و ثروت هستند ، در رودخانه‌ات جریان می‌یابد .

چهار اثر از سال 1989 در امریکا چاپ شد . این کتاب از سال 1369 داره تو ایران چاپ میشه . چهار اثر در سال 1395 به چاپ شصتم رسید . همه‌ی این موارد از محبوبیت چشمگیر کتاب چهار اثر فلورانس اسکاول شین در بین خوانندگان آثار او خبر می‌دهد .‌ شاید بیشترین دلیل موفقیت چهار اثر زمان نگارش آن بوده . زیرا در اون زمان اسکاول شین از معدود افرادی بود که درباره‌ی کنترل ذهن و تکنیک های فردی برای جذب انرژی حرف زده باشه .

انتقادات به چهار اثر فلورانس اسکاول شین :

چهار اثر منتقدانی هم داره . در این بین هستند کسانی که با اون مخالفت شدیدی دارن . از جمله کسانی که این کتاب را دوست ندارن ، روانشناسان مکتبی هستن . افرادی که روانشناسی تخصصی و روان درمانی رو چیزی جدای از انرژی درمانی میدونن .

در اینکه چهار اثر به لحاظ علمی ریشه و پایه‌ی درستی نداره ، شکی نیست . اما در جواب به این اشکال باید در نظر گرفت که چهار اثر قصدی به جز تلقین یک سری موارد مثبت رو نداره .

اساسا اسکاول شین در چهار اثر به دنبال اثبات یا نفی اصول علمی روانشناسی نیست . می‌توان خیلی ساده با مطالب این کتاب ارتباط برقرار کرد . درکش کرد و به اون عمل کرد . تنها راه نفوذ چهار اثر در قلب و ذهن مخاطبانش همین سادگی و بی تکلفی کتابه . در این کتاب خبری از اصطلاحات علمی روانشناسی نیست ! شما با کتابی روبرو هستین که خیلی متفاوت با ضمیر ناخودآگاهتون ارتباط میگیره . تاثیر میگذاره و شما رو به هیجان وا میداره .

اگر خطای گذشته را نمی توان جبران كرد، دست كم می توان اثر آن را با مهربانی در حق كسی دیگر از بین برد.

دانلود چهار اثر فلورانس اسکاول شین

چهار اثر فلورانس اسکاول شین رو می تونین از لینک زیر با 4 ترجمه متفاوت دانلود کنین . پس از کلیک روی لینک به پست مربوط به 4 اثر در کانال انتقال داده می شوید . از اونجا می تونین هر ترجمه ای رو خواستین دانلود کنین.

حالا این شما هستین که باید تصمیم بگیرین که به مطالب کتاب چهار اثر عمل کنین یا بی تفاوت کتاب رو ببندین .
پیشنهاد میکنم از گزینه‌ی اول استفاده کنین…!

‫3 دیدگاه ها

  1. سلام من کتاب رو خوندم و در همان ابتدای خواندن کتاب و عمل و باور به مطالبش معجزات ش رو به چشم در زندگیم دیدم . خداوند روح بانو اسکاول شین رو غریق رحمت کنه. باورهای دینی م از اون باید و نباید های خشکی که مراجع تقلید مون گفتند تغییر کرد و اعتقاد راسخی به خداوند و اصول اعتقادات پیدا کردم دیگه در شک و تردید و اضطراب زندگی نمیکنم یقین دارم که به حق الهی خود خواهم رسید.

    1. خیلی ممنون که نظرتون رو با ما به اشتراک گذاشتید ولی خود دین ما و مراجع هم لزوما باورهای خشک رو بیان نکردند فقط نگاه علمی به این مسائل با نگاه عرفانی و عاشقانه متفاوته،برای همین اگر آموزه های استاد فاطمی نیا یا جناب پناهیان رو دنبال کنین بیشتر همون نگاهی که مدنظرتون هست رو دریافت خواهید کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا